Ünye Öğretmenevi
ÜNYE ÖĞRETMENEVİNE HOŞ GELDİNİZ

Hakkımızda

Kurumumuz 1986 yılında, Ünye Belediyesine ait olan Devlet Sahil yolu  İş Bankası yanındaki binanın 4 katının, dönemin Belediye yöneticileri tarafından 25 yıllığına Öğretmenevi olarak kullanılmak üzere tahsisinden sonra hizmete girmiştir.

Kurumumuz, Ünye Cumhuriyet Meydanında bulunan bir ilköğretim okulunun yeni binasına taşınması sonucu boş kalan bu binayı da kullanmış ve 2002-2007 yılları arası iki binada hizmet verir olmuştur.

2007 yılında Ünye Cumhuriyet Meydanında bulunan ilköğretim okulunun yıkılması ile Öğretmenevi hizmetleri tek binada sunulur hale gelmiş ve bütün birimleri ile Belediyenin tahsis ettiği binada hizmet vermeye devam etmiştir.

Ünye Belediyesi ile İl özel idaresi arasındaki karşılıklı takaslar sonucu Belediyenin Öğretmenevi olarak tahsis ettiği binanın tapusu 2009 yılı içerisinde İl Özel idaresine devredilmiştir. 2009 yılından 2014 yılına kadar Özel İdarenin kiracısı olarak hizmet verilmiştir.

Binanın bulunduğu yer 30 Mart 2014 Yerel seçimlerine kadar Özel İdareye ait iken Seçimlerden sonra İlimizin Büyük Şehir olması ile birlikte Öğretmenevine  tahsisli olmak üzere Maliye Hazinesine devredilmiştir.

Kurum 5 katlı olup  dördüncü ve beşinci katlar otel odası olarak kullanılmaktadır. Binanın Bahçesi  yaz döneminde  oturma ve dinlenme amaçlı kullanılmaktadır.

Bölgemizin turizm potansiyeli ve halihazırdaki binamızın misafirlerimizin konaklama ihtiyacına karşılık vermemesi üzerine idarecilerimizin girişimleri sonucunda Gölevi Mahallesinde Sahil kenarında bulunan özel bir girişimciye ait 27 oda, 66 yatak kapasiteli otel kiralanarak öğretmenevi olarak hizmet vermeye başlanmıştır.